19. 12. 2015

Odložený kocour nejspíš prošel peklem 
Nepochopitelné - tak se dá jedním slovem popsat situace, kterou jsme zažili v pátek v našem spolku. Žena z Plzně k nám přivezla v přepravce kocoura s tím, že už ho nemůžou mít doma, protože její dcera je těhotná a má alergii na kočky. Nijak ale důvody, proč se kocoura chce zbavit, nedoložila.

Pokud prý kocourka nepřijmeme, odveze ho do lesa nebo vypustí u silnice a je jí jedno, jestli ho přejede auto. Vyhrožovala také, že nám ho nechá v přepravce za brankou. V našem spolku nemáme 24hodinovou službu, a tak si každý asi dovede představit, jak by se kocour asi cítil, kdyby nás nezastihla a skutečně ho tam nechala třeba přes noc. 

Se ženou se nedalo nijak domluvit, odmítla dokonce pochopit, že podobné situace by měl řešit útulek v Plzni na Borských polích. 

Jediné, co o kocourovi víme, je, že má být údajně kastrovaný a je mu 4,5 roku. Nedozvěděli jsme se ani jeho jméno. 

Kocourek je v karanténě a  chová se  mimořádně agresivně, syčí a snaží se útočit na obličej každého, kdo se k němu jen přiblíží. Bojí se také lidské ruky. Odmítá jíst, nejspíš je v obrovském stresu a možná ho někdo velmi krutě zbil. Zatím musí být zavřený, protože útočí na lidi i jiné kočky. V pondělí ho prohlédne veterinář. 

Budeme se snažit kocoura zklidnit a naučit ho, že lidé nejsou zlí. Snad se to podaří.Rozhodně to ale bude běh na hodně dlouhou trať.