12. 12. 2015

Štědrý advent ve spolku 


Téměř šest desítek návštěvníků přišlo 12. prosince do našeho spolku na Adventní den otevřených dveří. A tak měly kočky, o které pečujeme, předčasný Štědrý den. Všechny už na schodech vítal kocourek Čert ozdobený velkou mašlí z vánočního řetězu a kontroloval, kdo přichází. Kočička Lenka zase návštěvníky vyhlížela oknem. 

Lidé, kterým není lhostejný osud opuštěných, týraných nebo handicapovaných koček, přinesli kilogramy granulí, spousty konzerv, kapsiček a dalších dobrot, stelivo pro kočky, čistící prostředky, hračky a další věci. 


Návštěvníci si postupně mohli prohlédnout zázemí našeho spolku, dozvěděli se podrobnosti o tom, jak spolek pracuje a hlavně osobně poznali kočky a kocourky. Dnešek tak byl pro kočky dnem velkého mazlení! Pozornost dětí i dospělých si nadšeně užívali třeba mourovatý Bohoušek, huňatý Péťa nebo britka Robinka. Čertík a Lenka patřily k nejfotografovanějších kočkám. Hrdě se totiž pyšnili mašlemi na krku. A ohromně jim to slušelo! Návštěvníky zajímaly i osudy koček. 


Koťátko Lenka s frajerskou mašlí chvílemi nevěděla, ke komu běžet dřív, aby ji pohladil. Ona je totiž opravdu velký mazel! Bílomourovaná Evička byla z chování nadšená, Černuška zase obsadila jednu z postýlek a počkala si, kdo ji přijde pohladit. Protože ona je prostě dáma! :-)


A ještě jednou Evička, tentokrát blahem v sedmém nebi.  


Ani na ostatní kočky se nezapomínalo. 


Bohoušek s Péťou se projevili jako správné televizní hvězdy. Okamžitě se do kameramana televize ZAK zamilovali. 


A Evička se mu rovnou nastěhovala na klín. 
Reportérku TV ZAK Míšu Hudečkovou si zase oblíbila Lízinka. Její reportáž uvidíte v neděli 13. prosince. 
Kočky si dnešek prostě užívaly. 

Tři z našich koček navíc dnes odešly do nových domovů, mourovaná Čičina, černý Čert a také siamský kocourek Kozlík S Kozlíkem se rozloučila naše předsedkyně Helena Straková a pak už si ho odnesli noví majitelé. 
Návštěvníci si mohli koupit kalendáře anebo bižuterii - cenu si určili sami. A byli velmi štědří. Přesnou částku, kterou jste přispěli, zveřejníme v pondělí. 

Kocourek Čert, který odpoledne také odešel do nového domova, celý den pečlivě hlídal dárečky, které jste přinášeli pod vánoční stromek. 
Musel samozřejmě i ochutnat, jaké dobroty se mezi nimi skrývaly. A takhle vypadaly všechny kočky, když se za posledním návštěvníkem zavřely dveře - umazlené, utahané, ale ohromně spokojené. 
Adventní den otevřených dveří se ve spolku Naděje pro kočky opravdu vydařil. "Přišlo téměř šedesát návštěvníků a přinesli takovou hromadu darů, že jsme tomu nemohli ani uvěřit," říká předsedkyně spolku Helena Straková. "Kromě toho tři kočky našly nový domov a některé další ho nejspíš budou také brzy mít. Mile nás překvapilo, jak velký mají lidé zájem o opuštěné kočky. Moc bych chtěla všem poděkovat, že přišli a že přinesli tolik dárků. Kočky měli dnes opravdový Štědrý den," dodává Helena Straková.