7. 8. 2016

Koťátka k adopci!

V posledních týdnech se u nás narodilo - nebo jsme přijali - hned několik koťátek.

Tři krásná koťátka se narodila začátkem června kočce odchycené v Plzni - Lochotíně. Mají se skvěle k  světu a kočička je šikovná máma. Dokonce adoptovala i další koťátko - tříbarevnou kočičku nalezenou na Výsluní. Koťátka budou moci do nových domovů už za pár dnů a jejich krásná máma taky, hned, jak bude mít po kastraci.

Další koťátka se narodila ve spolku Naděje pro kočky v červnu kočce odchycené v Kralovické ulici. Kočka je hodně bázlivá, ale o koťátka se stará vzorně - a také ona adoptovala kotě, které přišlo o mámu. 


Kamilka je nádherná šedobílá dlouhosrstá kočička. Jsou jí asi tři měsíce a jméno dostala po své zachránkyni, která ji našla polomrtvou v Plzni - Doubravce. Kamilka byla v zoufalém stavu, nemocná a tak zablešená a vysátá parazity, že jí v tělíčku už nezbývalo moc krve. K nám do spolku Naděje pro kočky se dostala za pět minut dvanáct a několik dnů musela tvrdě bojovat o život. Teď už je z nejhoršího venku, pomalu si zvyká na lidi, i když je pořád trochu bázlivá. A je chytrá, hned se naučila používat kočičí toaletu. Kamilka by byla moc vděčná za nový domov.

Tři nádherná zdravá koťátka se narodila před necelým týdnem ve spolku Naděje pro kočky. Jejich máma se těsně před porodem toulala po Vinicích, nejspíš se jí zbavil původní majitel, a tak jsme se jí ujali. Je to velmi mladá kočka, která má nejspíš koťátka poprvé, a tak se o ně teprve učí starat, ale jde jí to skvěle. Dva kocourci a jedna kočička se mají k světu a jen co trochu povyrostou, můžou odejít do nových domovů, stejně jako jejich máma, kterou ještě před tím necháme vykastrovat.
Tohle je Divoška, kočička, která se narodila v květnu a k nám se dostala nemocná ze sociálně slabé rodiny, která se o ni nemohla postarat ani jí poskytnout nezbytnou veterinární péči. Divoška se rychle uzdravila a teď je z ní neuvěřitelně akční, veselá a hravá kočička.