10. 12. 2016

Rekordní Adventní den otevřených dveří! 

Granule, kapsičky, stelivo, pelíšky, hračky i úklidové prostředky přinesly v sobotu do spolku Naděje pro kočky v Plzni ­– Bručné desítky návštěvníků, které přilákal Adventní den otevřených dveří. Spolek pečující o víc než tři desítky opuštěných a handicapovaných koček a koťat lidé doslova zavalili dary. Několik koček navíc našlo nový domov.

Adventní den otevřených dveří pořádá spolek Naděje pro kočky každý rok. Zájemci tak mají možnost poznat kočky a koťátka, o které ve spolku pečují dobrovolníci. Dozvědí se také podrobnosti o práci spolku, seznámí se s jeho chlupatými svěřenci a téměř každý navíc přinese nějaký dárek. „Náš spolek existuje jen díky štědrosti dárců. Ale tentokrát jsme byli opravdu překvapení - takovou hromadu krmiva, steliv a, hraček a čisticích prostředků, jaká se nám letos sešla pod vánočním stromkem, jsme opravdu nečekali. Kočky díky tomu mají krmení na pěkných pár týdnů,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková a dodává, že návštěvníci si také mohli odnést i výrobky od dobrovolníků ze spolku, například šperky, a přispět za ně do kasičky. V té byly po ukončení dne otevřených dveří víc než dva tisíce korun, které pomůžou například s úhradou veterinární péče pro nemocné nebo handicapované.

Akci navštívilo rekordních 82 dětí a dospělých. Vítaly je kočky s vánočními řetězy kolem krku a nadšeně si s nimi hrály a nechaly se hladit. Dvě kočky navíc hned odešly do nových domovů, pro další si přijdou zájemci v příštích dnech.

Reportáž o akci jste mohli slyšet v Českém rozhlasu Plzeň. A teď už se podívejte, jak to u nás vypadalo:


Předsedkyně spolku Helena Straková při rozhovoru pro Český rozhlas Plzeň s reportérkou Janou Kosovou 

Betty na návštěvníky dohlížela z krásného domečku, který jsme dostali při minulém dni otevřených dveří. 

Nelly si sobotu užívala a vítala návštěvníky stylově načančaná

Na den otevřených dveří přišla i spousta dětí

Kočky si zájem návštěvníků opravdu užívaly

Nelly je na svou stylovou ozdobu fakt pyšná!

Návštěvníky zaujala i Černuška

Handicapovaná Líza se ráda nechá pohladit

Nelly byla snad všude!

Tady Nelly vyměnila řetěz za čepičku, zapózovat si s ní musel největší mazel ve spolu, Bohoušek

Tahle hromada darů od návštěvníků se před ukončením akce ještě o kus rozrostla! Děkujeme!