18. 12. 2018

Nepostrádáte kočičku?

Hledáme majitele kočičky, které jsme začali říkat Lili, a která se v sobotu 14. prosince vyhladovělá nešťastně toulala v ulici Nade Mží v Plzni - Skvrňanech. Všimly si jí tam dvě dívky a odvezly Lili do nejmenovaného útulku."Tam nám pracovnice řekla, že kočku nebude přijímat, protože by musela vypisovat papíry. A že ona sama si ji domů nevezme, protože už má kočky tři, tak ať ji někde vyhodíme, že se o sebe postará," popisuje jedna z dívek.
Kočička tak přes víkend skončila v péči obou děvčat, i když to jedna z nich jako alergička velmi těžce snášela. V pondělí jsme ji pak přijali v Naději pro kočky.
"Jedná se o dospělou kočku, která dobře reaguje na přítomnosti lidí a je na ně zvyklá, takže  se někomu buď ztratila, nebo ji někdo vyhodil. Rozhodně to není divoce žijící kočka, která by se o sebe na ulici dokázala postarat. Právě naopak, má ušní svrab a její výživový stav rozhodně není dobrý, evidentně se tedy jedná o kočku zvyklou žít u lidí, která si nedokázala ani obstarat potravu," vysvětluje předsedkyně Naděje pro kočky Helena Straková s tím, že bytové kočce hrozí na ulici daleko víc nebezpečí, než té divoké. Neumí se pohybovat v provozu a není tak ostražitá před lidmi, kteří by jí mohli ublížit.
Dívky teď zvažují, že podají na provozovatele útulku oficiální stížnost. "Je to útulek pro opuštěná zvířata v nouzi, a přesně takovým zvířetem je i Lili, nechápu, proč se o ni odmítli postarat," doplňuje dívka.