Nabídka koček


Na této stránce najdete aktuální nabídku koček, které potřebují nový domov.

Kočku si od nás může odnést jen osoba starší 18 let s platným občanským průkazem. S každým zájemcem se chceme nejprve osobně setkat a popovídat si s ním, nikdy nepředáváme kočky třetím osobám. Zajímá nás, do jakých podmínek se kočička dostane, jací lidé o ni budou pečovat a v jakém prostředí bude žít. Vyhrazujeme si právo nevydat kočku do nevhodných podmínek, například kočku zvyklou žít v bytě tomu, kdo by ji chtěl chovat pouze na zahradě. Záleží nám na tom, aby kočky, které často prožily velké utrpení, prožily příjemný zbytek života. Prioritou pro nás není najít jim jakýkoliv domov, ale domov, ve kterém budou šťastné.


Kočky neposíláme zájemcům poštou ani kurýrní službou! Kočky nepředáváme zájemcům, kteří přijedou na kole a chtějí si je odvézt v batohu! (Zní to šíleně, ale i s takovými nápady jsme se několikrát setkali).


Čičinka 

Čičinka se k nám dostala v naprosto zuboženém stavu na hranici života a smrti spolu s dalšími dvěma sourozenci. Koťátka přišla o mámu, baly podchlazená, vyhladovělá, trpěla infekcemi a parazity. I když se jim okamžitě dostalo nadstandardní veterinární péče, zvládla to jen Čičinka. Kočičku jsme každé dvě hodiny krmili kotěcím mlékem a piplali a piplali. Už je z ní krádná kočičí slečna a brzy může odejít do nového domova. 


Carevna

Úchvatná ruská modrá kočka s poněkud komplikovanou povahou dostala jméno Carevna. Její původní majitelé ji vyhodili z auta na benzince a ujeli. Carevna má ráda lidskou společnost, snáší se s jinými kočkami, ale občas dokáže být pěkně ostrá. Je kastrovaná a velmi čistotná. 

Hledáme pro ni trpělivé a milující majitele. 

Isabela

Úžasná Isabela hledá nový domov. Asi dvouletá kastrovaná kočička se potulovala v okolí zámku ve Šťáhlavech a je poměrně plachá. Umí ale dokonale naslouchat. Když na ni někdo mluví, upřeně se na něj dívá a vypadá to, jako by snad i rozuměla. Prostě přesně tak, jak je vidět na fotce

Kulička

Kulička utekla hrobníkovi z lopaty! Doslova a do písmene! Tahle překrásná kočinka se k nám dostala po zemřelé majitelce. Když jsme tuhle pětiletou krásku přijímali, měla velice vážný a rozsáhlý zánět dělohy a bez okamžité pomoci by neměla šanci přežít. Ihned se jí ujal pan doktor Svatoš a skutečně jí zachránil život. Je až k neuvěření, v jak dobrém je stavu pár dnů po náročné operaci. Kulička si asi prožila své - má totiž také trvale zdeformované ouško po neléčeném zánětu zvukovodu. Je trochu bázlivá, ale taky pořádně zvědavá.

Bublina a koťátka


Bublina měla velikou smůlu. Když jí zemřel majitel, skončila na ulici a k nám se dostala ve vysokém stupni březosti. V polovině prázdnin porodila pět krásných velkých a silných koťátek. Zrzavý kocourek dostal jméno Mireček, mourovatá kočička s velmi zajímavou kresbou je Beruška, bílomourovatý kocourek je Jonášek, bílorezavý kluk má jméno Toník a tříbarevná kočička je Jolanka! Při focení to vypadalo, že nepečujeme o koťátka, ale o ještěrky, jak jsou všichni akční. Bublina a koťátka budou moci odejít začátkem října do nových domovů. 
Popelka

Neskutečně vynalézavá a přítulná Popelka hledá nový domov! Vhodná je hlavně pro majitele se smyslem pro humor a s velkou dávkou nadhledu. Popelka se totiž naučila otevírat téměř každé dveře, miluje vypínače, ráda rozsvěcí nebo zhasíná a vůbec provádí všelijaké lumpárny.Taky jí z každého oka kouká deset čertů!   Zdravá a pohodová asi dvouletá kočička se ale novým majitelům odmění přítulností a vděčností. Syčák


Představujeme vám Syčáka, svérázného kocourka, který přesně ví, co chce. Rád se přijde pomazlit, ale když je hlazení dost, důrazně zasyčí a odchází. :-) Moc rád chodí na zahradu, ale spát potřebuje v teple. Kocourkovi jsou asi čtyři roky a jeho původní majitelé se ho zbavili ošklivým způsobem - vyhodili ho v lese na Nové Hospodě. Syčák je kastrovaný, zdravý, poměrně veliký a moc by si přál nový domov.


Syčák


Ulčovka

Hledáme domov pro Ulčovku! Asi tříletá bíločerná kočička se našla v Ulčově ulici, po které také dostala své jméno. Je trochu bázlivá a bude tak potřebovat trpělivé majitele. Dobře se snáší s jinými kočkami, miluje dobroty a žít by mohla i v domě s přístupem na zahradu. Kočička je kastrovaná, odčervená, veterinárně ošetřená a nabízíme ji s adopčním poplatkem 700 korun. Mikeš

Trojici kocourků zemřela majitelka, která s nimi žila na ubytovně. Její přátelé se zoufale snažili najít někoho, kdo by se jich ujal, ale nemohli si dovolit zaplatit poplatky za příjem v útulku. Kocourky jsme proto přijali nakonec my, i když obracíme každou korunu dvakrát - tihle  krasavci by totiž neměli šanci přežít na ulici. Aktuálně pečujeme už jen o posledního z nich - bílomourovatého Mikeše. Velmi přítulný osmiletý kocourek je kastrovaný, zdravý a moc by si zasloužili nový domov. Můžou v něm být i jiné kočky. Je totiž zvyklý na jejich společnost.

Zabiják 

Zabijákovi je kolem pěti a půl roku a k nám do spolku se dostal za poměrně dramatických okolností. Jeho příběh najdete na hlavní stránce našeho webu.Protože se ze Zabijáka pomalu, ale jistě stává mazel, hledáme mu nový domov. Žít by měl v bytě, kde nejsou žádné jiné kočky nebo psi. Je kastrovaný.
Bohoušek


Bohoušek k nám do spolku přišel z Dobřan, kde ho lidé našli, jak se toulal po ulicích. Je to tříletý krásně zbarvený kocour, který má trochu problémy s pohybem. Ty ho ale nijak výrazně neomezují. Nejspíš jde o následek nějakého úrazu anebo o menší neurologický problém. V minulosti také přišel o kousek ocásku, je ale odborně ošetřený a zhojený a kromě kratší délky ani není poznat, že by něco bylo v nepořádku. Je očkovaný a kastrovaný. Žít by měl v bytě, v domácnosti, kde nejsou žádná jiná zvířata. Bohoušek se moc rád mazlí. Tak moc rád, že přítulností vydá za několik koček dohromady.


Bohoušek
  

Uhlička


Uhlička se k nám do spolku dostala v naprosto zuboženém stavu, neměla téměř žádnou srst, jen pár chomáčků na hlavě. Nevíme, čím vším prošla, ale musela opravdu trpět. Nevěřili jsme, že se jí podaří vypiplat. Zázraky se ale dějí a teď je z Uhličky nádherná přítulná a mazlivá kočka s uhrančivýma očima.  Jsou jí asi tři roky, je kastrovaná a odčervená.  S jinými kočkami se snáší bez problémů. 

Uhlička


Péťa

Péťa je pravděpodobně kříženec ragdolla. Je mu přibližně od čtyř do šesti roků, je kastrovaný  a nejraději ze všeho se vyhřívá u radiátoru nebo odpočívá na teplém místě. Má trochu problémy s hygienou. Kočičí záchod umí používat jen ve chvíli, kdy je zavřený v malém prostoru. Pokud se může pohybovat po místnosti, často nedokáže toaletu použít. Přesto by se mu vedlo líp v bytě než třeba u domku se zahradou. Hledá trpělivé a tolerantní majitele. 


Péťa (vpravo) s Kozlíkem, který už našel nový domovPéťa


O velikém kočičím přátelství Kozlíka a Péti se dočtete zde

Bety

Betynka je velmi plachá a bojácná kočička. Straní se lidí i ostatních zvířat, není jí příjemná ani přítomnost koťat. Většinu dne ve spolku tak tráví zalezlá v boudičce. Jsou jí asi dva roky a je kastrovaná. Žít by měla v bytě, ve velmi klidné domácnosti, kde nejsou děti ani žádné rušivé elementy, které by ji děsily. 


Betynka

Agáta

Dvouletá kastrovaná Agáta je hodně obezřetná a plachá. Dobře se snáší s jinými zvířaty, ale bude potřebovat hodně trpělivosti. Nejedná se o venkovní kočku, žít by měla pouze v bytě. 


Agáta