Nabídka koček


Na této stránce najdete aktuální nabídku koček, které potřebují nový domov.

Kočku si od nás může odnést jen osoba starší 18 let s platným občanským průkazem. S každým zájemcem se chceme nejprve osobně setkat a popovídat si s ním, nikdy nepředáváme kočky třetím osobám. Zajímá nás, do jakých podmínek se kočička dostane, jací lidé o ni budou pečovat a v jakém prostředí bude žít. Vyhrazujeme si právo nevydat kočku do nevhodných podmínek, například kočku zvyklou žít v bytě tomu, kdo by ji chtěl chovat pouze na zahradě. Záleží nám na tom, aby kočky, které často prožily velké utrpení, prožily příjemný zbytek života. Prioritou pro nás není najít jim jakýkoliv domov, ale domov, ve kterém budou šťastné.


Kočky neposíláme zájemcům poštou ani kurýrní službou! Kočky nepředáváme zájemcům, kteří přijedou na kole a chtějí si je odvézt v batohu! (Zní to šíleně, ale i s takovými nápady jsme se několikrát setkali).

Syčák


Představujeme vám Syčáka, svérázného kocourka, který přesně ví, co chce. Rád se přijde pomazlit, ale když je hlazení dost, důrazně zasyčí a odchází. :-) Moc rád chodí na zahradu, ale spát potřebuje v teple. Kocourkovi jsou asi čtyři roky a jeho původní majitelé se ho zbavili ošklivým způsobem - vyhodili ho v lese na Nové Hospodě. Syčák je kastrovaný, zdravý, poměrně veliký a moc by si přál nový domov.


Syčák

Natálka a Amálka

Tříbarevná Natálka a bílomourovaná Amálka vyhlížejí nové majitele! Obě asi 9měsíční kočičky zachránily zdravotní sestřičky z dobřanské léčebny, protože hrozilo, že jim někdo ublíží. Obě už mají po kastraci, jsou odčervené a v dobré kondici. Natálka je mazlík a může žít v bytě i v domě s přístupem na zahradu. Adélka je trochu nedůvěřivá a bude si ještě muset trochu zvykat na společnost člověka. Adopční poplatek 800 Kč.


Ulčovka

Hledáme domov pro Ulčovku! Asi tříletá bíločerná kočička se našla v Ulčově ulici, po které také dostala své jméno. Je trochu bázlivá a bude tak potřebovat trpělivé majitele. Dobře se snáší s jinými kočkami, miluje dobroty a žít by mohla i v domě s přístupem na zahradu. Kočička je kastrovaná, odčervená, veterinárně ošetřená a nabízíme ji s adopčním poplatkem 700 korun.Robinka II. 


Představujeme vám fešáka Robina a fešandu Robinku! Kočičku, která dostala jméno Robinka na počest britky, o kterou jsme dlouho pečovali, a také na počest tohohle 15měsíčního štramáka, jehož vidíte na fotkách, jsme přijali v naprosto zuboženém stavu. Nádhernou kočičku nejspíš vyhodili majitelé, protože měla delší dobu úporné průjmy. Situace došla tak daleko, že jí nakonec vyhřeznul konečník. Kočička byla v zoufalém psychickém, fyzickém i výživovém stavu a toulala se po Čižicích. Kdybychom se jí neujali, neměla šanci přežít. Robinka je po několika náročných  operacích u skvělého veterináře, pana doktora Svatoše, a navíc se na ni znovu usmálo štěstí - do Naděje pro kočky se přijel podívat malý Robin s maminkou a kočičku si na první pohled tak zamilovali, že se rozhodli adoptovat ji na dálku a pravidelně tak přispívat na péči o ni. Pokud byste i vy chtěli pomoci se zaplacením léčby a operace, budeme vděční za každou dvacku poslanou na náš transparentní účet 2301205578 / 2010.

Aktuálně také hledáme pro Robinku nový domov. Je už zcela zdravá, je vděčná za každé pohlazení  a zasloužila by si mít své doma.

Robin a Robinka


Robinka

Robinka


 Mikeš

Trojici kocourků zemřela majitelka, která s nimi žila na ubytovně. Její přátelé se zoufale snažili najít někoho, kdo by se jich ujal, ale nemohli si dovolit zaplatit poplatky za příjem v útulku. Kocourky jsme proto přijali nakonec my, i když obracíme každou korunu dvakrát - tihle  krasavci by totiž neměli šanci přežít na ulici. Aktuálně pečujeme už jen o posledního z nich - bílomourovatého Mikeše. Velmi přítulný osmiletý kocourek je kastrovaný, zdravý a moc by si zasloužili nový domov. Můžou v něm být i jiné kočky. Je totiž zvyklý na jejich společnost.

Zabiják 

Zabijákovi je kolem pěti a půl roku a k nám do spolku se dostal za poměrně dramatických okolností. Jeho příběh najdete na hlavní stránce našeho webu.Protože se ze Zabijáka pomalu, ale jistě stává mazel, hledáme mu nový domov. Žít by měl v bytě, kde nejsou žádné jiné kočky nebo psi. Je kastrovaný.
Ruda


Ruda

Čtyřletý Ruda je čistotný kocourek, veliký jedlík a ohromný mazel. Miluje hlazení a přítomnost lidí. Je kastrovaný, očkovaný, odčervený a nejspíš prodělal mozkovou příhodu. Nemáme to potvrzené veterinářem, pro to by bylo potřeba drahé CT, ale občas trochu drží hlavičku stranou. Nijak ho to ale neomezuje.


Bez problémů se snáší s dalšími kočkami a hodil by se spíš do bytu, než na zahradu.


Ruda


Bohoušek


Bohoušek k nám do spolku přišel z Dobřan, kde ho lidé našli, jak se toulal po ulicích. Je to tříletý krásně zbarvený kocour, který má trochu problémy s pohybem. Ty ho ale nijak výrazně neomezují. Nejspíš jde o následek nějakého úrazu anebo o menší neurologický problém. V minulosti také přišel o kousek ocásku, je ale odborně ošetřený a zhojený a kromě kratší délky ani není poznat, že by něco bylo v nepořádku. Je očkovaný a kastrovaný. Žít by měl v bytě, v domácnosti, kde nejsou žádná jiná zvířata. Bohoušek se moc rád mazlí. Tak moc rád, že přítulností vydá za několik koček dohromady.


Bohoušek
  

Uhlička


Uhlička se k nám do spolku dostala v naprosto zuboženém stavu, neměla téměř žádnou srst, jen pár chomáčků na hlavě. Nevíme, čím vším prošla, ale musela opravdu trpět. Nevěřili jsme, že se jí podaří vypiplat. Zázraky se ale dějí a teď je z Uhličky nádherná přítulná a mazlivá kočka s uhrančivýma očima.  Jsou jí asi tři roky, je kastrovaná a odčervená.  S jinými kočkami se snáší bez problémů. 

Uhlička


Péťa

Péťa je pravděpodobně kříženec ragdolla. Je mu přibližně od čtyř do šesti roků, je kastrovaný  a nejraději ze všeho se vyhřívá u radiátoru nebo odpočívá na teplém místě. Má trochu problémy s hygienou. Kočičí záchod umí používat jen ve chvíli, kdy je zavřený v malém prostoru. Pokud se může pohybovat po místnosti, často nedokáže toaletu použít. Přesto by se mu vedlo líp v bytě než třeba u domku se zahradou. Hledá trpělivé a tolerantní majitele. 


Péťa (vpravo) s Kozlíkem, který už našel nový domovPéťa


O velikém kočičím přátelství Kozlíka a Péti se dočtete zde

Bety

Betynka je velmi plachá a bojácná kočička. Straní se lidí i ostatních zvířat, není jí příjemná ani přítomnost koťat. Většinu dne ve spolku tak tráví zalezlá v boudičce. Jsou jí asi dva roky a je kastrovaná. Žít by měla v bytě, ve velmi klidné domácnosti, kde nejsou děti ani žádné rušivé elementy, které by ji děsily. 


Betynka

Agáta

Dvouletá kastrovaná Agáta je hodně obezřetná a plachá. Dobře se snáší s jinými zvířaty, ale bude potřebovat hodně trpělivosti. Nejedná se o venkovní kočku, žít by měla pouze v bytě. 


Agáta