Napsali o nás


Plzeňský deník, 10. 4. 2017

plzen.cz 10. 4. 2017

Za opuštěnými kočkami přišly o víkendu desítky lidí

Pořádně živo bylo v sobotu ve spolku Naděje pro kočky v Plzni – Bručné. Na Velikonoční den otevřených dveří tam dorazilo několik desítek dětí i dospělých. Návštěvníci také kočky štědře obdarovali.
Tradiční Velikonoční den otevřených dveří, který každoročně pořádá spolek Naděje pro kočky z Plzně – Bručné, přilákal i letos desítky dětských i dospělých návštěvníků. „Máme velkou radost, že se tolik lidí z Plzně i okolí zajímá o osudy opuštěných, týraných nebo handicapovaných koček, o které pečujeme,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková.
Návštěvníci se dozvěděli podrobnosti o práci spolku a také o jednotlivých kočkách. Dojímal je například osud kocoura, který dostal jméno Zabiják. „Impozantního zrzavého kocoura se zbavila majitelka, jednoduše nám ho hodila do chodby a odešla s tím, že pokud ho nepřijmeme, pustí ho na ulici, aby ho přejelo auto. Vyděšeného kocoura musel někdo krutě týrat, protože se extrémně bál lidí a byl mimořádně agresivní. Veterinář ho musel uspat, aby ho vůbec mohl prohlédnout,“ vzpomíná Helena Straková s tím, že kocour bez varování tvrdě útočil, i když mu chtěli dobrovolníci třeba jen doplnit granule do misky. Právě proto dostal jméno Zabiják. „Po nějakém čase se kocour v naší péči zklidnil a stává se z něj pohodář, i když po nás ještě občas trochu vyjede. Jméno už mu ale zůstalo,“ usmívá se Helena Straková.
Lidé do útulku, který se stará o víc než tři desítky koček, přinesli i spoustu darů, především krmivo, stelivo a čisticí prostředky, přicházeli i s finančními příspěvky. „Jedná se o velikou pomoc. Spolek existuje jen díky štědrosti dárců, a tak si nesmírně vážíme i té nejmenší pomoci,“ dodává Helena Straková.

Plzeňsko na dlani,  2. října 2016
Spolek Naděje pro kočky oslavil 15.výročí. Na den otevřených dveří tam zavítalo mnoho návštěvníků

Spousta hlazení, hraní a úsměvů. Tak přesně to vypadalo včera v plzeňském spolku Naděje pro kočky, kde se odehrál Narozeninový den otevřených dveří. Akce ve spolku, který právě oslavuje 15. výročí své existence, přilákala na sedm desítek návštěvníků. Děti i dospělí se seznámili s prací spolku a s osudy téměř čtyř desítek koček, o které spolek pečuje.
den-otevrenych-dveri-ve-spolku-nadeje-pro-kocky-zdroj-tz-spolek-nadeje-pro-kockyFoto: Den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky, zdroj: TZ/spolek Naděje pro kočky
„Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, steliva, čisticích prostředků a pomůcek, dostali jsme i kočičí domeček nebo škrabadlo. Pro spolek, který existuje jen díky štědrosti dárců, je to velmi významná pomoc,“  říká předsedkyně spolku Helena Straková.
Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří užili. Chvílemi bylo v sídle spolku tak plno, že lidé museli čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec vešli.
„Řada lidí nám věnovala i finanční příspěvek, a toho si také velmi vážíme. Jen díky peněžním darům můžeme hradit například nezbytnou veterinární péči,“  doplnila Helena Straková a upozornila, že hned několika svěřencům spolku se díky akci podařilo také najít nový domov.
Spolek pečuje o koťata, kočky a kocoury opuštěné, týrané nebo handicapované. Společně s Odborem životního prostředí plzeňského magistrátu a s Městskou policií Plzeň také provozuje program plošných kastrací, díky kterému se podařilo významně snížit množství toulavých koček v ulicích města.


Plzeňské novinky, 2. října 2016

Narozeninový den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky

Narozeninový den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky
Spousta hlazení, hraní a úsměvů – tak to v sobotu vypadalo v plzeňském spolku Naděje pro kočky, kde se odehrál Narozeninový den otevřených dveří.
Naděje pro kočky
3.říjen 2016 - 07:00
Akce ve spolku, který právě oslavuje 15. výročí své existence, přilákala na sedm desítek návštěvníků. Děti i dospělí se seznámili s prací spolku a s osudy téměř čtyř desítek koček, o které pečuje.

„Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, steliva, čisticích prostředků a pomůcek, dostali jsme i kočičí domeček nebo škrabadlo. Pro spolek, který existuje jen díky štědrosti dárců, je to velmi významná pomoc,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková.

Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří užili. Chvílemi bylo v sídle spolku tak plno, že lidé museli čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec vešli.

„Řada lidí nám věnovala i finanční příspěvek, a toho si také velmi vážíme. Jen díky peněžním darům můžeme hradit například nezbytnou veterinární péči,“ doplňuje Helena Straková a upozorňuje, že hned několika svěřencům spolku se díky akci podařilo také najít nový domov.

Spolek pečuje o koťata, kočky a kocoury opuštěné, týrané nebo handicapované. Společně s Odborem životního prostředí plzeňského magistrátu a s Městskou policií Plzeň  také provozuje program plošných kastrací, díky kterému se podařilo významně snížit množství toulavých koček v ulicích města.

Plzenskenovinky.cz informovala Tereza Maixnerová z Naděje pro kočky.

(jv,Plzenskenovinky.cz foto:Naděje pro kočky)


Region Plzeň, 3. října 2016

Sedm desítek návštěvníků slavilo Narozeninový den spolku Naděje pro kočky. Zvířata dostala dárky

Spousta hlazení, hraní a úsměvů – tak to v sobotu vypadalo v plzeňském spolku Naděje pro kočky, kde se odehrál Narozeninový den otevřených dveří. Akce ve spolku, který právě oslavuje 15. výročí své existence, přilákala na sedm desítek návštěvníků.


Děti i dospělí se seznámili s prací spolku a s osudy téměř čtyř desítek koček, o které pečuje. „Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, steliva, čisticích prostředků a pomůcek, dostali jsme i kočičí domeček nebo škrabadlo. Pro spolek, který existuje jen díky štědrosti dárců, je to velmi významná pomoc,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková. 
 Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří užili. Chvílemi bylo v sídle spolku tak plno, že lidé museli čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec vešli. „Řada lidí nám věnovala i finanční příspěvek, a toho si také velmi vážíme. Jen díky peněžním darům můžeme hradit například nezbytnou veterinární péči,“ doplňuje Helena Straková a upozorňuje, že hned několika svěřencům spolku se díky akci podařilo také najít nový domov.  
 Spolek pečuje o koťata, kočky a kocoury opuštěné, týrané nebo handicapované. Společně s Odborem životního prostředí plzeňského magistrátu a s Městskou policií Plzeň  také provozuje program plošných kastrací, díky kterému se podařilo významně snížit množství toulavých koček v ulicích města.  


TV Zak, pořad Čtyři tlapky, 19. 5. 2016Plzen.cz, 18. 5. 2016

Plzeňské Divadlo Pluto podpořilo opuštěné kočkyTřináct tisíc korun získal spolek Naděje pro kočky od Divadla Pluto. Divadlo uspořádalo klubový večer, jehož hostem byl filmař Václav Chaloupek. Výtěžek z akce předali divadelníci v čele s principálkou Jindřiškou Kikinčukovou předsedkyni spolku Heleně Strakové a místopředsedovi Zdeňkovi Divišovi.
„Divadlu Pluto patří obrovský dík. Užili jsme si krásný večer a navíc získali významný dar, díky kterému pomůžeme kočkám, o něž pečujeme,“ říká s dojetím Helena Straková. Podotýká, že peníze poputují do poslední koruny na úhradu veterinární péče a léčiv pro opuštěné a handicapované kočky. „Aktuálně se staráme o několik nemocných zvířat, pro která nutně potřebujeme peníze na léčbu. Na činnost nedostáváme žádné dotace, s výjimkou kastračního programu, a tak o necelé tři desítky koček pečují dobrovolníci ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Jsme odkázaní pouze na štědrost dárců. Výtěžku z představení od Divadla Pluto si proto nesmírně vážíme,“ dodává předsedkyně spolku.

PlzenDnes.cz, 18. 5. 2016
PlzenskeNovinky.cz, 21. 3. 2016

Spolek Naděje pro kočky pořádal den otevřených dveří

Spolek Naděje pro kočky pořádal den otevřených dveří
Téměř sedmdesát dětí a dospělých přišlo v sobotu do spolku Naděje pro kočky na Velikonoční den otevřených dveří. Návštěvníci se seznámili s prací spolku a s osudy koček, o které pečuje.
Den otevřených dveří
21.březen 2016 - 07:00

„Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, paštik, čistících prostředků, dostali jsme i pelíšky, kočičí domeček nebo škrabadlo. Do kasičky nám věnovali téměř tři tisíce korun. Je to pro nás obrovská pomoc,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková. Doplňuje, že velký balík drahých dietních granulí pro nemocné kočky, vitamínů a dalších přípravků věnovala v sobotu spolku také veterinární klinika z Kleisslovy ulice v Plzni.

Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří očividně užívali. Především dopoledne bylo ve spolku tak plno, že návštěvníci museli občas čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec dostali.


Spolek aktuálně pečuje o tři desítky opuštěných, týraných nebo handicapovaných koček. Díky dni otevřených dveří se některé z nich nejspíš dočkají nového domova. Přihlásilo se totiž hned několik vážných zájemců o kočku ze spolku.

„Se všemi budeme jednat v příštích dnech, protože nechceme vydávat kočky jen na základě momentálního nadšení. Navíc chceme každého z nich alespoň trochu poznat, abychom měli jistotu, že nabídnou kočkám dobrou péči a vhodné podmínky pro život. Pokud zájem případných majitelů potrvá, budou brzy kočky odcházet do nových domovů,“ dodává Helena Straková.

Plzenskenovinky.cz informovala Tereza Maixnerová.


(jv,plzenskenovinky.cz foto:Tereza Maixnerová)

PlzenDnes.cz, 21. 3. 2016

Velikonoční den otevřených dveří 

ve spolku Naděje pro kočky

21.03.2016 | Z regionu
Téměř sedmdesát dětí a dospělých přišlo v sobotu do spolku Naděje pro kočky na Velikonoční den otevřených dveří. Návštěvníci se seznámili s prací spolku a s osudy koček, o které pečuje.
"Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, paštik, čistících prostředků, dostali jsme i pelíšky, kočičí domeček nebo škrabadlo. Do kasičky nám věnovali téměř tři tisíce korun. Je to pro nás obrovská pomoc," říká předsedkyně spolku Helena Straková. Doplňuje, že velký balík drahých dietních granulí pro nemocné kočky, vitamínů a dalších přípravků věnovala v sobotu spolku také veterinární klinika z Kleisslovy ulice v Plzni.

Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří očividně užívali. Především dopoledne bylo ve spolku tak plno, že návštěvníci museli občas čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec dostali.

Spolek aktuálně pečuje o tři desítky opuštěných, týraných nebo handicapovaných koček. Díky dni otevřených dveří se některé z nich nejspíš dočkají nového domova. Přihlásilo se totiž hned několik vážných zájemců o kočku ze spolku. "Se všemi budeme jednat v příštích dnech, protože nechceme vydávat kočky jen na základě momentálního nadšení. Navíc chceme každého z nich alespoň trochu poznat, abychom měli jistotu, že nabídnou kočkám dobrou péči a vhodné podmínky pro život. Pokud zájem případných majitelů potrvá, budou brzy kočky odcházet do nových domovů,dodává Helena Straková.
Autor: Tereza MaixnerováPlzeňský deník, 21. 3. 2016
Plzen.cz, 20. 3. 2016
Kočičí útulek v Plzni měl den otevřených dveří


Několik desítek dětí a dospělých přišlo v sobotu do spolku Naděje pro kočky na Velikonoční den otevřených dveří. Návštěvníci se seznámili s prací spolku a s osudy koček, o které pečuje. „Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, paštik, čistících prostředků, dostali jsme i pelíšky, kočičí domeček nebo škrabadlo. Do kasičky nám věnovali téměř tři tisíce korun. Je to pro nás obrovská pomoc,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková.
nadeje pro kocky07Velký balík drahých dietních granulí pro nemocné kočky, vitamínů a dalších přípravků věnovala v sobotu spolku také veterinární klinika z Kleisslovy ulice v Plzni.
Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří očividně užívali. Především dopoledne bylo ve spolku tak plno, že návštěvníci museli občas čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec dostali.
Spolek aktuálně pečuje o tři desítky opuštěných, týraných nebo handicapovaných koček. Díky dni otevřených dveří se některé z nich nejspíš dočkají nového domova. Přihlásilo se totiž hned několik vážných zájemců o kočku ze spolku. „Se všemi budeme jednat v příštích dnech, protože nechceme vydávat kočky jen na základě momentálního nadšení. Navíc chceme každého z nich alespoň trochu poznat, abychom měli jistotu, že nabídnou kočkám dobrou péči a vhodné podmínky pro život. Pokud zájem případných majitelů potrvá, budou brzy kočky odcházet do nových domovů,“ dodává Helena Straková.

Plzen.cz, 2. 3. 2016


Spolek Naděje pro kočky v Plzni provádí plošné kastrace, významně tak snižuje počet toulavých kočekPlošný kastrační program, kterému se spolek Naděje pro kočky jako jediný subjekt v Plzni věnuje, pokračuje i letos. Díky plošným kastracím se daří významně snižovat množství toulavých a divoce žijících koček na území města.
V roce 2015 spolek Naděje pro kočky ve spolupráci s Městskou policií Plzeň odchytil několik desítek divoce žijících zvířat. „Mapujeme situaci ve městě a vyhledáváme lokality, kde k přemnožení koček dochází. Právě na taková místa se zaměřujeme a někdy sami, někdy za pomoci Městské policie Plzeň, připravíme odchyt,“ popisuje předsedkyně spolku Naděje pro kočky Helena Straková. Samotné odchyty jsou podle ní velmi náročné. Provádějí se s pomocí odchytové klece, ve které je umístěná návnada, obvykle lákavě vonící kočičí krmivo. „Někdy je nutné čekat i několik hodin, než se kočku podaří odchytit, jindy se to nepodaří za celý den a musíme se na místo po několika dnech znovu vracet,“ říká  Helena Straková.
Každé odchycené zvíře členové spolku prohlédnou, odčerví a pokud má nějaký zdravotní problém, vyřeší jej. Kocoury poté pouštějí zpět do jejich teritoria, kočky míří na kastraci.
Kastraci v loňském roce podstoupilo 24 koček. „Kastrují se pouze kočky, u kocourů by nebyl zákrok dostatečně efektivní. Kočky někdy pohlavně dospívají už v půl roce věku, můžou mít dva vrhy ročně a v každém až deset koťat. Množí se tak skutečně velmi rychle,“ vysvětluje předsedkyně spolku. U koček kastrace nezamezuje jen nekontrolovatelnému množení, ale také řadě zdravotních problémů, například zánětům dělohy nebo nádorům mléčné žlázy.
nadeje pro kocky003Každou odchycenou kočku čeká veterinární prohlídka, samotný zákrok a následně sedmi až desetidenní hospitalizace. „Když se kočka úplně zotaví, vypouštíme ji po souhlasu veterináře zpět na místo odchytu, kde je zvyklá žít a kde se o sebe umí postarat,“ popisuje předsedkyně.
Plošný kastrační program podporuje Odbor životního prostředí Magistrátu města Plzně. Loni na něj vydal 28 068 korun. „S kastračním programem začal náš spolek už v roce 2001. Díky podpoře plzeňské radnice se nám podařilo kastrovat stovky koček a snížit tak  počet koček divoce žijících v ulicích Plzně na minimum. Zatímco ještě před lety byly kočky u popelnic běžnou součástí života ve městě, dnes je už lidé zahlédnou spíš jen výjimečně. Ubývá díky tomu i množství týraných koček. Především toulavá koťata totiž často bývají terčem brutálních útoků. V Plzni už jich naštěstí je jen velmi málo,“ těší  Helenu Strakovou.  V kastračním programu spolek pokračuje i letos. Prozatím odchytil a kastroval šest koček.
„Pokud se v některé lokalitě přemnoží kočky, budeme rádi, když nás na ni obyvatelé města upozorní. Situaci prověříme a v případě potřeby zasáhneme,“ říká  předsedkyně spolku. Dodává, že rozpoznat divoce žijící kočku od domácího mazlíčka, který se ztratil, nebo kterého majitelé vyhodili, bývá někdy obtížné. „Obecně ale lze říct, že divoce žijící kočka jen těžko získává důvěru k lidem, nenechá se pohladit a je velmi plachá. Stejně ostražitá ale může být i kočka, která se jen zatoulala nebo které se lidé zbavili. Lidé by měli vždy, když objeví kočku na ulici, volat Městskou policii Plzeň, která ji odchytí a převeze do útulku v Plzni – Borech. Ten má povinnost se postarat o všechny nalezené kočky. „Pouze veterinář nebo odborně vyškolený pracovník pak může určit, zda jde o kočku divokou nebo nikoliv. Pokud se jen ztratila, mají tak její majitelé díky umístění v útulku mnohem větší šanci ji najít. Jestliže se jí někdo zbavil, pak jí útulek může hledat nový domov,“ upozorňuje Helena Straková s tím, že lidé, kteří pouštějí svoje kočky proběhnout ven, by měli zvířeti dát obojek s telefonním číslem nebo adresou. Pokud se taková kočka zaběhne a odchytí ji strážníci, má mnohem větší šanci se dostat zpět ke svému majiteli.
Spolek Naděje pro kočky v současné době nemůže přijímat odchycené kočky z ulic. Dotace na péči o nalezené kočky ve výši několika desítek tisíc korun totiž putují výhradně do útulku v Plzni – Borech. „Náš spolek existuje jen díky dárcům a sponzorům a bohužel nemáme dostatek prostředků, aby se mohl starat o všechny kočky, které by to potřebovaly,“ dodává Helena Straková.
Plzendnes.cz, 2. 3. 2016

ČTK, 7. 3. 2016
Plzeňský deník, 7. 3. 2016
plzenskonadlani.mzf.cz, 16. 12. 2015
Den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky měl úspěch. Lidé přinesli jak stelivo, tak i potravu pro opuštěné kočky


Den otevřených dveří, který se v uplynulých dnech uskutečnil v prostorách plzeňského spolku Naděje pro kočky, přilákal hodně návštěvníků. O tom, že tento den měl úspěch, svědčí také fakt, kdy si někteří návštěvníci s sebou domů rovnou odnesli nějakého čtyřnohého miláčka.
den otevřených dveří naděje pro kočky, aut.- T.MaixnerováFoto: Den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky, zdroj: nadejeprokocky.cz
Jedním z nich je také siamský kocour, který kvůli svému netypickému vzhledu dostal příznačné jméno Kozlík. Tento kocour se do útulku dostal v poměrně zuboženém stavu.
„Kozlík se k nám dostal ve zuboženém stavu. Přestože jde o čistokrevného kocoura, nejspíš ho původní majitel krutě týral. Kozlík musel dostávat opakovaně velmi silné rány do hlavy, a tak má doživotní handicap, zdeformovaná ouška,“ popisala předsedkyně spolku Naděje pro kočky Helena Straková a dodala, že je ráda, že právě on je mezi kočkami, kterých se ujali noví zájemci.
Děti i dospělí, kteří na den otevřených dveří zavítali, se zajímali o osudy zvířat a o práci spolku, který v Plzni pečuje o opuštěné, týrané nebo handicapované kočky. Aktuálně jich má v péči tři desítky. Lidé si ale hlavně přišli kocoury a kočky prohlédnout a pohladit.
„Kočky si pozornost návštěvníků vysloveně užívaly a byly vděčné za každé pohlazení. Obrovské nadšení vzbuzoval kocourek Čert, který návštěvníky vítal hned na schodech s velkou mašlí z vánočního řetězu kolem krku, nebo stejně ozdobené a velmi mazlivé kotě Lenka,“  řekla s úsměvem Helena Straková.


TV ZAK, 13. 12. 2015

qap.cz, 14. 12. 2015

Advent přinesl opuštěným kočkám nové majitele - FOTKY

 14. 12. 2015 9:22
Adventní den otevřených dveří spolku Naděje pro kočky skončil úspěchem. Několik z koček si skutečně našlo nové majitele. Spolek se přitom stará o týraná a handicapovaná zvířata.
Velkým úspěchem skončil den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky v Plzni. Návštěvníci nejen, že kočky obdarovali spoustou dobrot a laskomin, ale přinesli i finanční dary. Krom toho trojice z koček se dočkala i nových majitelů.
Obrovskou hromadu dárků přinesli v sobotu návštěvníci Adventního dne otevřených dveří do plzeňského spolku Naděje pro kočky. "Přišlo téměř šedesát lidí a přinášeli hlavně granule, kapsičky, konzervy, stelivo, čisticí prostředky nebo hračky, mezi dárky jsme ale našli třeba i kočičí boudičku,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková.
Děti i dospělí se zajímali o osudy zvířat a o práci spolku, který v Plzni pečuje o opuštěné, týrané nebo handicapované kočky. Aktuálně jich má v péči tři desítky. Lidé si ale hlavně přišli kocoury a kočky prohlédnout a pohladit. "Kočky si pozornost návštěvníků vysloveně užívaly a byly vděčné za každé pohlazení. Obrovské nadšení vzbuzoval kocourek Čert, který návštěvníky vítal hned na schodech s velkou mašlí z vánočního řetězu kolem krku, nebo stejně ozdobené a velmi mazlivé kotě Lenka,“ usmívá se Helena Straková.
Hned tři kočky našly v sobotu nový domov. Jednou z nich je siamský kocour, který kvůli svému netypickému vzhledu dostal jméno Kozlík. "Kozlík se k nám dostal ve zuboženém stavu. Přestože jde o čistokrevného kocoura, nejspíš ho původní majitel krutě týral. Kozlík musel dostávat opakovaně velmi silné rány do hlavy, a tak má doživotní handicap, zdeformovaná ouška,“ popisuje předsedkyně spolku a dodává, že je ráda, že právě on je mezi kočkami, kterých se ujali noví zájemci.
Den otevřených dveří byl pro spolek mimořádně úspěšný. Návštěvníci na něm nevěnovali kočkám jen krmivo a stelivo, ale také peníze. "Každá koruna je pro spolek, který je odkázaný především na štědrost dárců, obrovskou pomocí. Díky příspěvkům od návštěvníků budeme moci zaplatit například nezbytnou veterinární péči," doplňuje Helena Straková.
FOTO: Naděje pro kočkplzendnes.cz, 14. 12. 2015

Den otevřených dveří pro spolek Naděje pro kočky byl mimořádně úspěšný

14.12.2015 | Z regionu
Obrovskou hromadu dárků přinesli v sobotu návštěvníci Adventního dne otevřených dveří do plzeňského spolku Naděje pro kočky. "Přišlo téměř šedesát lidí a přinášeli hlavně granule, kapsičky, konzervy, stelivo, čisticí prostředky nebo hračky, mezi dárky jsme ale našli třeba i kočičí boudičku," říká předsedkyně spolku Helena Straková.
Ilustrační snímek | Foto: nadejeprokocky.cz
Děti i dospělí se zajímali o osudy zvířat a o práci spolku, který v Plzni pečuje o opuštěné, týrané nebo handicapované kočky. Aktuálně jich má v péči tři desítky. Lidé si ale hlavně přišli kocoury a kočky prohlédnout a pohladit. "Kočky si pozornost návštěvníků vysloveně užívaly a byly vděčné za každé pohlazení. Obrovské nadšení vzbuzoval kocourek Čert, který návštěvníky vítal hned na schodech s velkou mašlí z vánočního řetězu kolem krku, nebo stejně ozdobené a velmi mazlivé kotě Lenka," usmívá se Helena Straková.

Hned tři kočky našly v sobotu nový domov. Jednou z nich je siamský kocour, který kvůli svému netypickému vzhledu dostal jméno Kozlík. "Kozlík se k nám dostal ve zuboženém stavu. Přestože jde o čistokrevného kocoura, nejspíš ho původní majitel krutě týral. Kozlík musel dostávat opakovaně velmi silné rány do hlavy, a tak má doživotní handicap, zdeformovaná ouška,popisuje předsedkyně spolku a dodává, že je ráda, že právě on je mezi kočkami, kterých se ujali noví zájemci.

Den otevřených dveří byl pro spolek velmi přínosný. Návštěvníci na něm nevěnovali kočkám jen krmivo a stelivo, ale také peníze. "Každá koruna je pro spolek, který je odkázaný především na štědrost dárců, obrovskou pomocí. Díky příspěvkům od návštěvníků budeme moci zaplatit například nezbytnou veterinární péči"doplňuje Helena Straková.


plzen.cz, 13. 12. 2015
Obrovskou hromadu dárků dostaly od dobrých lidí plzeňské kočky


Návštěvníci Adventního dne otevřených dveří přinesli v sobotu do plzeňského spolku Naděje pro kočky velké množství potřebných věcí. „Přišlo téměř šedesát lidí a přinášeli hlavně granule, kapsičky, konzervy, stelivo, čisticí prostředky nebo hračky, mezi dárky jsme ale našli třeba i kočičí boudičku,“ říká předsedkyně spolku Helena Straková.
nadeje pro kocky009Děti i dospělí se zajímali o osudy zvířat a o práci spolku, který v Plzni pečuje o opuštěné, týrané nebo handicapované kočky. Aktuálně jich má v péči tři desítky. Lidé si ale hlavně přišli kocoury a kočky prohlédnout a pohladit. „Kočky si pozornost návštěvníků vysloveně užívaly a byly vděčné za každé pohlazení. Obrovské nadšení vzbuzoval kocourek Čert, který návštěvníky vítal hned na schodech s velkou mašlí z vánočního řetězu kolem krku, nebo stejně ozdobené a velmi mazlivé kotě Lenka,“ usmívá se Helena Straková.
Hned tři kočky našly v sobotu nový domov. Jednou z nich je siamský kocour, který kvůli svému netypickému vzhledu dostal jméno Kozlík. „Kozlík se k nám dostal ve zuboženém stavu. Přestože jde o čistokrevného kocoura, nejspíš ho původní majitel krutě týral. Kozlík musel dostávat opakovaně velmi silné rány do hlavy, a tak má doživotní handicap, zdeformovaná ouška,“ popisuje předsedkyně spolku a dodává, že je ráda, že právě on je mezi kočkami, kterých se ujali noví zájemci.
Den otevřených dveří byl pro spolek mimořádně úspěšný. Návštěvníci na něm nevěnovali kočkám jen krmivo a stelivo, ale také peníze. „Každá koruna je pro spolek, který je odkázaný především na štědrost dárců, obrovskou pomocí. Díky příspěvkům od návštěvníků budeme moci zaplatit například nezbytnou veterinární péči, doplňuje Helena Straková.


plzenskonadlani.mzf.cz, 5. 12. 2015 

plzen.cz, 6. 12. 2015
regionplzen.cz, 2. 12. 2015


Magazín Oko24.cz, 27. 11. 2015

PlzenDnes.cz, 1. 12. 2015
Plzenskenovinky.cz, 29. listopadu