Příběhy našich koček

Příběhy koček, které se dostaly do našeho útulku, jsou často velmi dramatické. Útulkem prošly nejen kočky, kterých se lidé zbavili, ale i ty týrané, zraněné, vyhladovělé, na pokraji smrti. Spoustu z nich se podařilo vypiplat. Na této stránce vám postupně budeme představovat některé z nich.

Barborka


Barborka, asi dvouletá kouřová kočka s bílými znaky,  se do Naděje pro kočky dostala poslední listopadový týden. Potulovala se v Přímé ulici v Plzni na Nové Hospodě, schovávala se pod auty a byla hladová. Lidé, kteří ji nalezli, kontaktovali Městskou policii Plzeň, ta ale odmítla kočičku převézt do městského útulku na Borských polích, s tím, že je údajně plný a žádné kočky nepřijímá. 

Protože Barborka, jak jsme ji pojmenovali, rozhodně nevypadá jako venkovní toulavá kočka a nikdo se po ní neshání, myslíme si, že ji původní majitelé vyhodili. Barborka je odčervená, odblešená a má vyčištěná ouška. Dokonce už pro ni máme i zájemce. Je ale hodně bojácná a nedůvěřivá. Netušíme, čím si prošla, ale snad už ji čeká jenom hezký život. 

Barborka


Péťa a Kozlík 


Dva dospělí kocouři, jeden nekastrovaný, druhý kastrovaný. Jeden je nejspíš čistokrevný siamský kocour, druhý je kříženec patrně ragdolla. Každý by čekal, že se po sobě vrhnout, sotva se uvidí a budou spolu bojovat o teritorium. Kozlík a Péťa nás všechny v útulku ale pořádně překvapili. Od první chvíle, co se setkali, jsou nejlepší kamarádi. A je to veliké kamarádství. Kocouři se od sebe nehnou na krok. Nejraději odpočívají v přepravce doslova nalepení jeden na druhého. A že jsou naprosto spokojení, je patrné na první pohled.

Kozlík (vlevo) a Péťa
Aktualizace: Kozlík už je také kastrovaný.